Mark Addis (Birmingham City)
Edwin Allaire (Texas)
Gordon Bearn (Lehigh University)
Avner Baz (Tufts)
Anat Biletzki (Quinnipiac & Tel Aviv
Jacques Bouveresse (College de France)
WH Brenner (Old Dominion U, Virginia)
Stewart Candlish (UWA)
John Canfield (Toronto)
Peter Carruthers (Maryland)
Stanley Cavell (Harvard)
Christiane Chauvire (Sorbonne)
Leo Cheung (HKBU)
Bill Child (Oxford)
Brian Clack (San Diego)
David Cockburn (Wales)
Annalisa Coliva (Irvine & Modena & Reggio Emilia)
James Conant (Chicago)
Alice Crary (New School)
Cora Diamond (Virginia)
Vincent Descombes (EHESS)
David Finkelstein (Chicago)
Eugen Fischer (UEA)
Juliet Floyd (Boston)
Robert Fogelin (Dartmouth)
Michael Forster (Chicago)
Raymond Gaita, (KCL & ACU)
Newton Garver (Buffalo)
Hans-Johann Glock (Zurich)
John Gibson (Louisville)
Warren Goldfarb (Harvard)
Ian Ground (Newcastle)

Peter Hacker (Oxford)
Patricia Hanna (Utah)
Edward Harcourt (Oxford)
Bernard Harrison (Utah)
Jane Heal (Cambridge)
Lars Hertzberg (AAU)
Jim Hopkins (King's, London)
Paul Horwich (New York)
Dan Hutto (Wollongong)
John Hyman (Oxford)
Dale Jacquette (Bern)
James Klagge (Virginia Tech)
Michael Kremer (Chicago)
Saul Kripke (CUNY)
Martin Kusch, (Vienna)
Oskari Kuusela (UEA)
Sandra Laugier (Sorbonne)
Mathieu Marion (Uqam)
Anat Matar (Tel Aviv)
John McDowell (Pittsburgh)
Marie McGinn (York)
Denis McManus (Southampton)
Jose Medina (Vanderbilt)
Ray Monk (Southampton)
Adrian Moore (Oxford)
Katherine Morris (Oxford)
Howard Mounce (Swansea)
Daniele Moyal-Sharrock (Herts)
Stephen Mulhall (Oxford)
Eva Picardi (Bologna)
Alois Pichler (Bergen)
Robert Plant (Aberdeen)
Michael Potter (Cambridge)

John Preston (Reading)
Duncan Pritchard (Edinburgh)
Ian Proops (Texas)
Diana Proudfoot (Canterbury, NZ)
Hilary Putnam (Harvard)
Rupert Read (UEA)
Thomas Ricketts (Pittsburgh)
Anthony Rudd (St Olaf)
Constantine Sandis (Herts)
Simo Saatela (Bergen)
Genia Schönbaumsfeld (Southampton)
Severin Schroeder (Reading)
Joachim Schulte (Zurich)
Hans Sluga (Berkeley)
Antonia Soulez (Paris 8)
Paul Standish (IOE, London)
David Stern (Iowa)
Susan Sterrett (Carnegie Mellon University)
Peter Sullivan (Stirling)
Bela Szabados (Regina)
Julia Tanney (Kent)
Chon Tejedor (Herts)
Michel ter Hark (Gronigen)
Charles Travis (University of Porto)
Roger White (Leeds)
Daniel Whiting (Southampton)
Crispin Wright (NYU)
Meredith Williams (Hopkins)